מחלקת מיסוי מקרקעין - מיסוי דירות מגורים, מיסוי במסגרת ירושה והעברה ללא תמורה ועסקאות מיוחדות

חזרה לעמוד הקודם / דף הבית

חדשות ועדכונים

פטור מדמי היתר
דרך ארוכה ומתישה נאלצים לעבור לצורך הוצאת פרויקטים של פינוי בינוי לפועל, כזכור כבר בשנת 1998 הוכרז לראשונה כמדיניות רשמית של משרד הבינוי והשיכון בנושא הפינוי בינוי, עד היום פרויקטים ספורים יצאו לפועל ובתקופה האחרונה קיימת התעוררות ופרויקטים שמתחילים לרקום עור וגידים.   לכתבה המלאה.
 
"רדו מפינוי־בינוי ותתחילו לשפץ"
משלחת של גופים הפועלים בתחום דיור בר־השגה בבוסטון ביקרה בארץ והופתעה לרעה מ"הפטנטים" המקומיים. לדבריהם, פרויקטים של פינוי־בינוי גורמים רק להריסת המרקם החברתי בשכונות. "השוכרים שגרו שם יכולים ללכת לעזאזל? עדיף לשפץ, זה גם הרבה יותר כלכלי   לכתבה המלאה.
 
ביה"מ בחיפה: דין קב' רכישת נדל"ן לא כדין רוכשים
בית המשפט המחוזי בחיפה דחה לאחרונה תביעה של 2.6 מיליון שקל שהגישה קבוצת רכישה נגד בנק דיסקונט למשכנתאות; הקבוצה תבעה את הבנק לאחר שנטלה משכנתא מתוך הנחה שהיא תהיה צמודת דולר; השופט: "יש מקום לראותם כלקוחות עסקיים. אין דינם כדין לקוח צרכני   לכתבה המלאה.
 
הצמיחה השוק ה- IT צפויה להיבלם השנה.
לפי נתוני חברת STKI, הציחה בענף צפויה להתכוץ בשנה הקרובה   לכתבה המלאה.
 
פינוי־בינוי תופס תאוצה בבת ים
168 דירות בשכונת רמת הנשיא יפונו ובמקומן יוקמו 6 מגדלים עם 730 דירות. מדובר בתוכנית פינוי־בינוי רביעית המקודמת בעיר לאחרונה   לכתבה המלאה.
 

צור קשרשאלות ותשובות

 • דירה באיזור המיועד לפינוי בינוי. האם הזכויות עלולים להיפגע בשל העובדה שיש עוד דירה? .

  לבת זוגי יש דירה באיזור המיועד לפינוי בינוי. רציתי בבקשה לדעת האם זכויותיה לפינוי בינוי עלולים להיפגע בשל העובדה שיש בבעלותי דירה? יש לציין שאנחנו עומדים להינשא בעוד חודש ורכשתי את הדירה שבבעלותי כשנה לפני שהכרנו. בנוסף לכך אציין גם שאנו מתכוונים להתגורר בדירתה לאחר החתונה. עלה במוחי רעיון לעשות עימה הסכם ממון ששולל ממנה כל זכות בדירה שבבעלותי, האם זה יכול לעזור כשיש תהליך של פינוי בינוי? אשמח אם תענו לשאלתי ותתנו לי הכוונה.
  להמשך לחץ כאן
 • הבניין בנוי על עמודים, לפי מה שהבנתי יש אפשרות לבנות יחידת דיור .

  1.האם אני צריכה לרכוש זכויות על המקום מהדירים?איך?ובאיזו עלות? 2. כמה עולה בערך לבנות דירת 2 חדרים בקומת קרקע על עמודים? 3.איזה עוד הוצאות אני צריכה לכלול בעלות הבנייה, חוץ מהבנייה ורכישת הזכויות, (אילו מיסים עלי לשלם, מס רכישה וכו'? אילו בידיוק. ?
  להמשך לחץ כאן
 • פסק דין שניתן בהמרצת פתיחה, קבע כי הסכם מכר שנכרת עומד בתקפו, אך המוכר מסרב לקיימו למי ניתן לפנות? .

  פסק דין שניתן בהמרצת פתיחה ובו נקבע כי הסכם מכר שנכרת בין הצדדים למכירת מקרקעין עומד בתקפו, אך המוכר מסרב לקיימו האם ניתן לפנות להוצאה לפועל למינוי כונס נכסים? או שצריך לפנות לבית המשפט? ואיזה סעד ניתן לבקש בעניין זה מבית המשפט?
  להמשך לחץ כאן
 • האם בהסכם מתנה יש לשלם מס שבח או מס רכישה .

  האם בהסכם מתנה יש לשלם מס שבח או מס רכישה
  להמשך לחץ כאן
 • סגירת עסקה לדירה חדשה עם חברת נדל"ן והשקעות .

  אנחנו לפני סגירת עסקה לדירה חדשה עם חברת נדל"ן והשקעות. האם אפשר לומר לנו דעתכם או להפנות אותנו אל מישהו שיכול?
  להמשך לחץ כאן